Bağımlılık Yapıcı Maddelerden Korunma Paneli

21 Ağu 2013 Faaliyetler0

Kilimli Belediyesi Konferans Salonu’nda “Çocuklarımızın geleceğini karartan bağımlılık yapıcı maddelerle mücadele paneli” yapıldı. 23 Ocak 2013 Çarşamba saat 14:00’te başlayan panel, Kilimli Belediyesi ve Zonguldak Meslek Yüksek Okulu’nun(ZMYO) katkılarıyla gerçekleştirildi.

Bağımlılık Paneli
Bağımlılık Paneli

ZMYO Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bülent Haner Başkanlığı’nda gerçekleştirilen panel, Bülent Ecevit Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde görev yapan Psikolog Hicran Demirhan, Ereğli Eğitim Fakültesi Öğr. Gör. Psikolog Dr. Sezai Kalafat ve Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği’nden Hüseyin Sipahi’nin sunumlarıyla devam etti.Aralarında Kilimli Belediyesi Başkanı Dr.Seçkin Özdemir, ZMYO Müdür Yardımcısı Öğr.Gör. İbrahim Aydaş’ın da bulunduğu Panele çok sayıda konuk katıldı.
Panel, ZMYO Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bülent Haner’in bağımlılık yapan maddelerin zararları, bu maddelerden korunma yolları gibi konularda yaptığı görsel sunumla başladı.Ardından sırasıyla Bülent Ecevit Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Psikolog Hicran Demirhan’ın Ergenlik ve Gençlik, Ereğli Eğitim Fakültesi Öğr. Gör. Psikolog Dr. Sezai Kalafat’ın Bağımlılık Yapıcı Maddelere bulaşmanın sebepleri, Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği’nden Hüseyin Sipahi’nin uyuşturu maddelerle mücadele kapsamında yürütülen çalışmalar üzerine yaptıkları görsel sunumlarla devam etti. Panel, konuklardan gelen sorulara verilen cevaplarla son buldu. 23.01.2013